SCHLAGE RESIDENTIAL F51A-GEO-622 F51A Georgian Keyed Entry Knob Lock F51AGEO622 F51A GEO 622Zoom
SCHLAGE RESIDENTIAL F51A-GEO-622 F51A Georgian Keyed Entry Knob Lock
Item# SCHLAGE-F51A-GEO-622
Availability: in stock ( 179 )
Product Information
  • Description
    SCHLAGE RESIDENTIAL F51A Georgian Keyed Entry Knob Lock
    • Series: F_Series
    • UPC: 043156421756
    • Description: Keyed Entry Function, Georgian Knob, 622 Matte Black Finish
    • Finish: 622_US19_Flat_Matte_Black
    • Knob Style: GEO_Georgian
    • Rose Escutcheon Trim: Round
    • Grade: ANSIBHMAGRADE2
    • Backset: Dual_Option
    • Strike: Radius_Corner_Full_Lip
    • Cyliner Type: Conventional
    • Keyway: schlage_c
    • Function: 51A_Keyed_Entry
Cannot find your product? click: Help!. Our product experts will assist you.
Quick Metric Conversions: 25mm = 1 inch (approx), 2.5cm = 1 inch (approx), 96mm = 3.75 inches