SCHLAGE RESIDENTIAL F51A-BRW-622 F51A Broadway Keyed Entry Lever Lock F51ABRW622 F51A BRW 622Zoom
SCHLAGE RESIDENTIAL F51A-BRW-622 F51A Broadway Keyed Entry Lever Lock
Item# SCHLAGE-F51A-BRW-622
Availability: in stock ( 37 )
Product Information
  • Description
    SCHLAGE RESIDENTIAL F51A Broadway Keyed Entry Lever Lock
    • Series: F_Series
    • UPC: 043156024988
    • Description: Keyed Entry Function, Broadway Lever, 622 Matte Black Finish
    • Finish: 622_US19_Flat_Matte_Black
    • Lever Style: BRW_Broadway
    • Rose Escutcheon Trim: Round
    • Grade: ANSIBHMAGRADE2
    • Backset: Dual_Option
    • Strike: Radius_Corner_Full_Lip
    • Cyliner Type: Conventional
    • Keyway: schlage_c
    • Function: 51A_Keyed_Entry
Cannot find your product? click: Help!. Our product experts will assist you.
Quick Metric Conversions: 25mm = 1 inch (approx), 2.5cm = 1 inch (approx), 96mm = 3.75 inches