SCHLAGE RESIDENTIAL F51A-BEL-605 F51A Bell Keyed Entry Knob Lock F51ABEL605 F51A BEL 605Zoom
SCHLAGE RESIDENTIAL F51A-BEL-605 F51A Bell Keyed Entry Knob Lock
Item# SCHLAGE-F51A-BEL-605
Availability: in stock ( 22 )
Product Information
  • Description
    SCHLAGE RESIDENTIAL F51A Bell Keyed Entry Knob Lock
    • Series: F_Series
    • UPC: 043156420490
    • Description: Keyed Entry Function, Bell Knob, 605 Bright Brass Finish
    • Finish: 605_US3_Bright_Polished_Brass
    • Knob Style: BEL_Bell
    • Rose Escutcheon Trim: Round
    • Grade: ANSIBHMAGRADE2
    • Backset: Dual_Option
    • Strike: Radius_Corner_Full_Lip
    • Cyliner Type: Conventional
    • Keyway: schlage_c
    • Function: 51A_Keyed_Entry
Cannot find your product? click: Help!. Our product experts will assist you.
Quick Metric Conversions: 25mm = 1 inch (approx), 2.5cm = 1 inch (approx), 96mm = 3.75 inches