SCHLAGE RESIDENTIAL F51A-ACC-619-ADD F51A Accent Keyed Entry Lever Lock With Addison Trim
Item# SCHLAGE-F51A-ACC-619-ADD
Availability: in stock ( 71 )
Product Information
  • Description
    SCHLAGE RESIDENTIAL F51A Accent Keyed Entry Lever Lock with Addison Trim
    • Series: F_Series
    • UPC: 043156446292
    • Finish: 619_US15_Satin_Nickel
    • Lever Style: ACC_Accent
    • Rose Escutcheon Trim: ADD_Addison
    • Grade: ANSIBHMAGRADE2
    • Backset: Dual_Option
    • Strike: Radius_Corner_Full_Lip
    • Cyliner Type: Conventional
    • Keyway: schlage_c
    • Function: 51A_Keyed_Entry
Cannot find your product? click: Help!. Our product experts will assist you.
Quick Metric Conversions: 25mm = 1 inch (approx), 2.5cm = 1 inch (approx), 96mm = 3.75 inches